15 Görüntülenme
Robin Hood Türkçe Dublaj izle
6.6 IMDB Puanı

Robin Hood Türkçe Dublaj izle

(Robin Hood, Робин Худ, Robin des Bois, Robin ton dason, ロビン・フッド, Robins Huds, Robinas Hudas, Робин Гуд, Robin Hud, 羅賓漢, Робін Гуд, Nottingham)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Universal Pictures / Imagine Entertainment / Relativity Media / Scott Free Productions
  • Film Süresi 2 saat 20 dakika
Oyuncular Russell Crowe , Cate Blanchett , Max von Sydow , William Hurt , Mark Strong , Oscar Isaac , Danny Huston , Eileen Atkins , Mark Addy , Matthew Macfadyen , Kevin Durand , Scott Grimes , Alan Doyle , Douglas Hodge , Léa Seydoux
Robin Hood izle, yönetmen Ridley Scott tarafından yönetilen ve başrolünde Russell Crowe'un yer aldığı tarihi ve macera dolu bir filmidir. Film, İngiltere'nin en ünlü halk kahramanlarından biri olan Robin Hood'un öyküsünü, yeni ve özgün bir perspektiften ele alır.
Film, 13. yüzyıl İngiltere'sinde geçer ve Kral Richard'ın (Danny Huston) ölümünün ardından tahta geçen Kral John'un (Oscar Isaac) hükümetine odaklanır. Kral John, halkı ezmekte ve ağır vergilerle onları yoksulluğa sürüklemektedir. Bu sırada, Robin Longstride (Russell Crowe) adında yetenekli bir okçu ve İngiliz Haçlı Seferleri'nden dönen eski bir asker, şövalyelikten vazgeçmiş ve ormanlarda yaşayan bir grup haydutun lideri olmuştur.
Robin Hood ve onun "Neşeli Adamları" adını verdikleri çetesi, zorbalık yapan soylulara ve Kral John'a karşı gelerek, haksız vergilere başkaldırır ve halkın yanında yer alır. Robin, köylerini savunmak ve İngiltere'yi işgal etmeye çalışan Fransız kuvvetlerine karşı koymak için yerel halkı birleştirir.
Bu süreçte, Robin Hood, Kral Richard'ın öldürüldüğü savaşta düşen şövalye Sir Robert Loxley'nin (Douglas Hodge) kimliğini üstlenir ve onun dul eşi Lady Marion Loxley (Cate Blanchett) ile yakınlaşır. Marion, Robin'in halkın zulme karşı direnişine katılır ve ona destek olur.
Robin Hood (2010), tarihi bir döneme dayalı bir hikayeyi temel alarak, adalet, özgürlük ve halkın gücü gibi temaları işler. Ridley Scott'ın yönetmenliğindeki film, döneme özgü kostümler ve set tasarımları ile gerçekçi bir atmosfer sunarken, Russell Crowe ve Cate Blanchett gibi başarılı oyuncuların performanslarıyla da öne çıkar. Bu yeni yorum, izleyiciye İngiliz tarihine dayalı heyecan verici ve eğlenceli bir macera sunar.