53 Görüntülenme
Siyah Kuğu (Black Swan) izle
8.0 IMDB Puanı

Siyah Kuğu (Black Swan) izle

(Black Swan)
  • Yapım Yılı 2010
  • Film Süresi 01
Oyuncular Natalie Portman , Mila Kunis , Vincent Cassel , Winona Ryder , Barbara Hershey , Benjamin Millepied , Ksenia Solo , Kristina Anapau , Janet Montgomery , Sebastian Stan , Toby Hemingway , Sergio Torrado , Mark Margolis , Tina Sloan , Abraham Aronofsky , Charlotte Aronofsky , Marcia Jean Kurtz , Shaun O'Hagan
Siyah Kuğu (Black Swan) izle, 2010 yapımı bir psikolojik gerilim filmidir. Film, bir baletin zihinsel çöküşünü ve yavaşça onun gerçeklik ile sanrılar arasındaki çizginin kaybolduğu bir hikayeyi anlatır. Başroldeki balet, Nina Sayers (Natalie Portman), New York City'deki prestijli bir bale topluluğu olan New York City Bale Şirketi'nde çalışmaktadır ve hayatındaki büyük fırsat olan "Kara Kuğu" balesinde başrolü kazanır.
Ancak bu başrol, onun zaten kırılgan olan psikolojisini daha da derinlemesine etkiler. Nina, kendini dansı mükemmelleştirmeye adar, ancak bu süreçte karanlık ve çarpık düşüncelerle mücadele etmeye başlar. Aynı zamanda, bir rakip dansçı olan Lily (Mila Kunis) de rol için rekabet eder ve bu rekabet, Nina'nın zihnindeki çatışmayı artırır.
Film, gerilim dolu bir atmosferde, Nina'nın sanrılarını, kabuslarını ve gerçek dünya ile karıştırmaya başladığı bir hikayeyi anlatır. "Black Swan," psikolojik çöküş ve balet dünyasının zorlayıcı doğası üzerine derinlemesine bir inceleme sunar. Film, yönetmen Darren Aronofsky tarafından yönetilmiş ve Natalie Portman, bu performansıyla En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülü kazanmıştır.