5 Görüntülenme
Lady Macbeth izle HD film
6.8 IMDB Puanı

Lady Macbeth izle HD film

(Lady Macbeth, Лейди Макбет, The Young Lady, Λαίδη Μάκμπεθ, Ledi Makbet, Lady M., Леди Макбет, Ledi Magbet, Lady M, 惡女馬克白, Леді Макбет)
  • Yapım Yılı UK
  • Yapım Şirketi Sixty-Six Pictures / BBC Films / British Film Institute (BFI) / Creative England / Oldgarth Media / iFeatures
  • Film Süresi 1 saat 29 dakika
Oyuncular Florence Pugh , Cosmo Jarvis , Paul Hilton , Naomi Ackie , Christopher Fairbank , Golda Rosheuvel , Anton Palmer , Rebecca Manley , Fleur Houdijk , Cliff Burnett , David Kirkbride , Bill Fellows , Nicholas Lumley , Raymond Finn , Ian Conningham
Lady Macbeth
30 Haziran 2017 günü arka arkaya gösterime girecek olan filmlerden birisi de dram kategorisinde iddialı yapımlardan birisi olmaya hazırlanan Lady Macbeth. Bill Fellows, Christopher Fairbank ve Florence Pugh ile devleşen filmin yönetmenliğini ise William Oldroyd üstleniyor.
Alice Birch’in yazdığı senaryosu ve Fodhla Cronin OReilly ile Lizzie Franckenin yapımcılığıyla ülkemizde beyaz perdeye çıkacak olan Lady Macbeth, farklı öyküsü ile de sinema severlerin beğenisini kazanacağa benziyor.
Lady Macbeth’in konusunu merak edenlere ise ünlü yazar Nikolai Leskov’un Lady Macbeth of the Mtsensk adındaki popüler romanından sinemaya uyarlanan filmin kitap ile büyük benzerlikler taşıdığı söylenebilir. Filmde ailesinin yaptığı baskılar nedeni ile kendisinden çok daha büyük bir adamla evlenmek zorunda kalan Katherine’nin hikayesi izleyicilere yansıtılıyor. Oldukça zengin olan ancak kendisine aşağılayıcı davranan kocasına katlanmaya çabalayan Katherine, bir müddet sonra kocasıyla birlikte yaşadığı büyük çiftlikte çalışan Sebastian’a âşık oluyor ve bu genç çift arasında tutkulu bir ilişki başlıyor. İlişkisine devam edebilmek için her şeyi yapmaya hazır olan Katherine, bir gün kocasının aniden ortadan kaybolması sonucunda ise tüm şüpheleri üzerine çekiyor.
IMDB id: tt4291600