25 Görüntülenme
Yüzüklerin Efendisi 3: Kralın Dönüşü Uzun Versiyon (2. Bölüm) Türkçe Dublaj izle
9.0 IMDB Puanı

Yüzüklerin Efendisi 3: Kralın Dönüşü Uzun Versiyon (2. Bölüm) Türkçe Dublaj izle

(The Lord of the Rings)
  • Yapım Yılı New Zealand
  • Yapım Şirketi New Line Cinema / WingNut Films / The Saul Zaentz Company
  • Film Süresi 3 saat 21 dakika
Oyuncular Noel Appleby , Ali Astin , Sean Astin , David Aston , John Bach , Sean Bean , Cate Blanchett , Orlando Bloom , Billy Boyd , Sadwyn Brophy , Alistair Browning , Marton Csokas , Richard Edge , Jason Fitch , Bernard Hill
Yüzüklerin Efendisi 3: Kralın Dönüşü Uzun Versiyon (2. Bölüm) izle, Peter Jackson tarafından yönetilen ve J.R.R. Tolkien'in aynı adlı romanından uyarlanan bir epik fantezi filmidir. Film, Orta Dünya'da yaşayan birçok karakterin hikayesini anlatır.
Film, Frodo Baggins (Elijah Wood) ve Samwise Gamgee'nin (Sean Astin), Orta Dünya'nın karanlık güçlerinden biri olan Sauron'un güçlerine karşı yürüttükleri epik macerayı konu alır. Frodo ve Sam, yüzüklerin efendisi olan Frodo'nun amacı için zorlu bir yolculuk yaparlar. Frodo, bir yüzük taşımaktadır ki, bu yüzük Sauron'un güçlerini yönetmesine olanak sağlayacak tek araçtır.
Bu sırada, Aragorn (Viggo Mortensen) ve diğerleri, Sauron'un güçleriyle savaşmak için bir ordu toplarlar. Karakterler, Rohan'ın insanları, elfler, cüceler ve diğerleri gibi birçok farklı ırktan oluşan bir güç birliği oluştururlar.
Film, büyük savaş sahneleri, muhteşem manzaralar ve harika özel efektler ile doludur. Ayrıca, karakterler arasındaki duygusal bağları da etkileyici bir şekilde yansıtır.
Filmin sonu, Frodo ve Sam'in yüzüğü yok etmek için Mount Doom'a gitmesiyle yaklaşır. Bu, Sauron'u yenmek ve Orta Dünya'yı kurtarmak için son bir çaba olarak yapılır.
"The Lord of the Rings: The Return of the King", 11 dalda Akademi Ödülü kazanmış, büyük bir başarı elde etmiş bir film olarak kabul edilir. Filmin epik hikayesi, karakterlerin gelişimi, muhteşem müzikleri ve görsel efektleri, Orta Dünya'nın hayranları tarafından takdir edilmiştir.