54 Görüntülenme
Öküz Kafalı Zebani (Gozu) izle 2003
6.9 IMDB Puanı

Öküz Kafalı Zebani (Gozu) izle 2003

(Gokudô kyôfu dai-gekijô)
  • Yapım Yılı 2003
  • Film Süresi 02
Oyuncular Yûta Sone , Kimika Yoshino , Shôhei Hino , Keiko Tomita , Harumi Sone , Susumu Kimura , Kanpei Hazama , Sakichi Sato , Shô Aikawa , Ken'ichi Endô , Renji Ishibashi , Masaya Katô , Tamio Kawaji , Hiroyuki Nagato , Hitoshi Ozawa , Kazuyoshi Ozawa , Tokitoshi Shiota , Tetsurô Tanba
Öküz Kafalı Zebani (Gozu) izle, Takashi Miike tarafından yönetilen ve 2003 yılında Japonya'da gösterime giren bir psikolojik korku filmidir.
Filmde, Yakuza çetesinin sadık bir üyesi olan Ozaki, patronu tarafından delirdiği gerekçesiyle öldürülmesi için görevlendirilir. Ozaki, en yakın arkadaşı Minami tarafından kırsal bir bölgedeki bir kasabaya bırakılır ve burada hayatta kalması için uğraşması gerekmektedir.
Ancak Ozaki, kasabada tuhaf bir dizi olayla karşılaşır. Bu olayların birçoğu gerçekleştiği zaman Ozaki'nin zihnindeki sınırlar da belirsizleşir ve rüya ile gerçek arasındaki çizgi kaybolur. Ozaki'nin zihni, yavaş yavaş onu deliliğe doğru iten garip ve ürkütücü bir dünyaya yolculuk yapmaya başlar.
Filmin konusu, gerçeklik ve hayal dünyasının sınırını zorlayan psikolojik bir korku filmi olarak özetlenebilir. Film, aynı zamanda Japon toplumundaki hiyerarşi ve geleneklerin sert bir eleştirisi de yapmaktadır.