26 Görüntülenme
Vizontele Tuuba izle
6.5 IMDB Puanı

Vizontele Tuuba izle

(Vizontele Tuuba, La visionetele 2, Vizontele 2, Визонтеле Тууба)
  • Yapım Yılı Turkey
  • Yapım Şirketi Besiktas Kültür Merkezi (BKM)
  • Film Süresi 1s 51dk
Oyuncular Yilmaz Erdogan , Akbil Acik , Tarik Akan , Demet Akbag , Deniz Akkaya , Ismail Akkus , Caner Alkaya , Emrullah Aydin , Iclal Aydin , Edip Azizoglu , Sibel Azizoglu , Senol Bali , Cezmi Baskin , Zeki Bayar , Sinan Baydir
Vizontele Tuuba izle, yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan'ın üstlendiği ve başrolünde oynadığı 2003 yapımı Türk filmidir. Film, ilk olarak Vizontele'nin devamı niteliğinde çekilmiştir.
Film, 1980'lerde Türkiye'nin bir köyünde geçmektedir. İlk filmdeki olayların üzerinden birkaç yıl geçmiştir ve hikaye, artık Televizyonun köye gelmesiyle başlar. Elektrik direğinin ucuna monte edilen anten ile köyde televizyon izlenebilecek hale gelir. Bu durum, köy halkında büyük bir heyecan yaratır ve birçok kişi evlerinde televizyon izleyebilmek için çabalarken, bir grup genç de köyde bir sinema salonu açmak istemektedir.
Ancak, bu gençlerin işlerini zorlaştıran birkaç kişi vardır. Bu kişilerin başında köyün belediye başkanı Muzaffer Bey (Demet Akbağ) ve muhtar Ramazan (Altan Erkekli) gelmektedir. Sinema salonu açma fikrine karşı olan bu kişiler, gençleri engellemek için ellerinden geleni yaparlar.
Bu süreçte, Vizontele'deki gibi köyde yaşayan insanların hayatı ve birbirleriyle olan ilişkileri anlatılır. Film, Türkiye'nin geçmişine ve geleneklerine de göndermeler yapar.