53 Görüntülenme
Swing Kids izle (1993)
6.7 IMDB Puanı

Swing Kids izle (1993)

(Swing Kids)
  • Yapım Yılı 1993
  • Film Süresi 01
Oyuncular Robert Sean Leonard , Christian Bale , Frank Whaley , Barbara Hershey , Tushka Bergen , David Tom , Julia Stemberger , Jayce Bartok , Noah Wyle , Johan Leysen , Douglas Roberts , Martin Clunes , Jessica Hynes , Carl Brincat , Mary Fogarty , Karel Belohradský , Peter Baikie , Jennifer Chamberlain
"Swing Kids izle" 1993, yönetmenliğini Thomas Carter'ın yaptığı bir Amerikan drama filmidir. Film, Nazi Almanyası'nın işgalindeki Hamburg'da geçer ve İkinci Dünya Savaşı dönemi Almanya'sındaki bir grup genç Swing dansçısının hikayesini anlatır.
Film, Peter adında bir genç ve arkadaşlarının Swing dansına olan tutkusunu konu almaktadır. Peter ve arkadaşları, savaşın getirdiği baskı altında bile müzik ve dansa olan sevgilerinden vazgeçmezler. Ancak, Nazi rejimi Swing müziği ve dansını yasaklamıştır ve bu gençleri zorlu bir seçimle karşı karşıya bırakır.
Peter, Swing dansçısı olmaya devam etmek isterken, arkadaşı Thomas ise Hitler Gençliği'ne katılmıştır. Bu seçim, Peter ve arkadaşları arasında bir çatışma yaratır ve sonuçta Nazi rejimi ve Hitler Gençliği'nin baskısı altında Swing müziği ve dansı yasaklanır.
Peter ve arkadaşları bu yasağa karşı çıkmaya karar verirler ve Swing müziği ve dansını yapmak için bir yer aramaya başlarlar. Ancak, bu kararları kendilerine büyük bir tehlike yaratacaktır. Film, gençlerin savaşın acımasızlığına karşı umut ve direnişlerini anlatmaktadır.
"Swing Kids", insanların müzik ve dans gibi sanatsal ifade biçimleri aracılığıyla nasıl bir araya gelebileceğini, arkadaşlık ve aidiyet duygusunun önemini, ayrımcılıkla mücadeleyi ve özgürlük için mücadeleyi anlatan güçlü bir drama filmidir.