20 Görüntülenme
Louis ve Luca: Büyük Peynir Yarışı – Solan og Ludvig: Herfra til Flåklypa izle (2015)
6.5 IMDB Puanı

Louis ve Luca: Büyük Peynir Yarışı – Solan og Ludvig: Herfra til Flåklypa izle (2015)

(Solan og Ludvig)
  • Yapım Yılı Norveççe
  • Yapım Şirketi Aukruststiftelsen / Maipo Film / Qvisten Animation / Steamheads Studios
  • Film Süresi 01
Oyuncular Fridtjov Såheim , Bjarte Hjelmeland , Steinar Sagen , John F. Brungot , Anders Bye , Jakob Oftebro , Morten Røhrt , Sara Luna Baumann Semb , Fredrikke Egeberg , Mads Iversen , Espen Sandvik , Scott Maurstad , Hugh Bonneville
Louis ve Luca: Büyük Peynir Yarışı (Solan og Ludvig: Herfra til Flåklypa) izle, Rasmus A. Sivertsen tarafından yönetilen bir 2015 Norveç animasyon filmidir.
Film, eski bir Norveç çizgi roman serisi olan "Flåklypa Universe"dan ilham almaktadır. Film, Solan ve Ludvig adlı iki karakterin maceralarını anlatır. Solan, genç bir mucit ve Ludvig ise bir fare olup Solan'ın asistanıdır.
Film, Flåklypa adlı küçük bir kasabada geçmektedir. Solan, bir yarışma kazanarak bir tren tasarlar ve bu trenle dünyanın en uzun patates cipsi fabrikasına seyahat etmeyi planlar. Ancak, Solan ve Ludvig, yolda birçok engelle karşılaşırlar ve maceralarına devam ederler.
Filmin konusu, Solan ve Ludvig'in tasarladıkları trenle yaşadıkları maceraları anlatır. Film, Norveç kültürü ve çizgi roman kültürüne göndermeler içermekte ve aynı zamanda seyircilere eğlenceli bir yolculuk sunmaktadır. Ayrıca, filmde dostluk ve hayal gücünün gücü gibi temalar da ele alınmaktadır.