25 Görüntülenme
Yaratık 1 – Alien izle (1979)
8.5 IMDB Puanı

Yaratık 1 – Alien izle (1979)

(Alien, Alien - El octavo pasajero, Alien, de achtste passagier, Alien, o Oitavo Passageiro, Alien, o 8º Passageiro, Пришълецът, Létranger)
  • Yapım Yılı UK
  • Yapım Şirketi Brandywine Productions
  • Film Süresi 1 saat 57 dakika
Oyuncular Tom Skerritt , Sigourney Weaver , Veronica Cartwright , Harry Dean Stanton , John Hurt , Ian Holm , Yaphet Kotto , Bolaji Badejo , Helen Horton
"Yaratık 1 izle" (Alien), yönetmenliğini Ridley Scott'ın yaptığı, 1979 yapımı bir bilim kurgu-horror filmidir. Filmde, uzayda görev yapan bir ticari kargo gemisi olan Nostromo'nun mürettebatı, rastgele bir sinyalin peşinden giderek bir gezegene inerler. Gezegende, gemiye gizlice girerek mürettebatın arasına sızan bir yaratık türü olan Xenomorphs (Fremde) adlı bir yaratıkla karşılaşırlar.
Mürettebat, Xenomorphs'un insanları nasıl öldürdüğünü öğrendikçe, kendilerini korumak ve yaratıklardan kurtulmak için mücadele etmeye başlarlar. Bu mücadele, gemideki hayatta kalanların insanüstü çabalarıyla ve yaratıklarla mücadele ederken hayatta kalmak için verdikleri savaşla devam eder.
"Alien izle", başarılı bir bilim kurgu/horror filmi olarak kabul edilir ve devam filmleri, video oyunları ve romanları gibi birçok yan ürüne ilham kaynağı olmuştur.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın