8 Görüntülenme
Uzun Kabus (2018)
3.2 IMDB Puanı

Uzun Kabus (2018)

(Slender Man, Slender Man)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Screen Gems / Mythology Entertainment / Madhouse Entertainment / It Is No Dream Entertainment
  • Film Süresi 1 saat 33 dakika
Oyuncular Joey King , Julia Goldani Telles , Jaz Sinclair , Annalise Basso , Alex Fitzalan , Taylor Richardson , Javier Botet , Jessica Blank , Michael Reilly Burke , Kevin Chapman , Miguel Nascimento , Eddie Frateschi , Oscar Wahlberg , Danny Beaton , Gabrielle Lorthe
2009’da bir internet forumunda yaratılan ve kısa bir süre içinde diğer forumlar, videolar, diziler, filmler vb. aracılığıyla ünlü olan Slender Man ya da Selndermankısa sürede internet fenomeni haline gelmiştir. Karakter esasında bir paranormal korku karakteri olarak yaratılmıştır ve film de bu karakterin üzerine kurulmuştur.
Bir İnternet Fenomeninden Korku Karakterine
Hikaye ABD’nin Massachusetts ilindeki bir kasabada geçmektedir. Slender Man insanları takip eden ve kaçıran doğaüstü bir karakter olarak internette hızla yayılmaktadır. Bu internet fenomeninden etkilenen bir grup arkadaş bunun bir internet efsanesinden öteye geçmediğine inanmaktadır. SlenderMan’in gerçekte var olmadığını kanıtlamak için çalışmalara başlarlar. Bu inançları bir gün aralarından birinin kaybolması ile sarsılmaya başlar.
Uzun KaçışSlender Man karakterinin üçüncü beyazperde uyarlamasıdır.