33 Görüntülenme
Uzay Yolu 7 – Star Trek Yeni Nesil izle (1994)
6.6 IMDB Puanı

Uzay Yolu 7 – Star Trek Yeni Nesil izle (1994)

(Star Trek)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures
  • Film Süresi 1 saat 58 dakika
Oyuncular Patrick Stewart , Jonathan Frakes , Brent Spiner , LeVar Burton , Michael Dorn , Gates McFadden , Marina Sirtis , Malcolm McDowell , James Doohan , Walter Koenig , William Shatner , Alan Ruck , Jacqueline Kim , Jenette Goldstein , Thomas Kopache
Uzay Yolu 7: Yeni Nesil (Star Trek: Generations) izle, 1994 yılında yayınlanan bir Amerikan bilim kurgu filmidir. Film, "Star Trek: The Original Series" ve "Star Trek: The Next Generation" televizyon dizilerinin kurgusal evreninde geçmektedir.
Filmin konusu, USS Enterprise-D'nin kaptanı Jean-Luc Picard'ın, uzayda garip bir fenomen keşfetmesiyle başlar. Bu fenomen, uzayda açılan bir çatıktan geçerek 23. yüzyılda Romulanların tehditleri altındaki bir gezegene yolculuk yapan Guinan adlı bir karakterin de ilgisini çekmektedir.
Bu arada, USS Enterprise-B isimli bir gemi, geçmişte kaybolan uzay aracı USS Enterprise'ın bir misyonunda görev almak için yola çıkar. Ancak bu görev sırasında bir olay yaşanır ve birçok kişi ölür. Kurtulanlar arasında, eski USS Enterprise'ın kaptanı James T. Kirk de vardır.
Picard ve Kirk, zaman yolculuğuna çıkarak geçmişteki ve gelecekteki olaylar arasında bir köprü oluştururlar. Bu sırada, Dr. Tolian Soran adlı bir bilim adamı, zaman yolculuğunun gücünü elde etmek için tehlikeli bir plan yapar ve USS Enterprise-D mürettebatını da tehdit eder.
Picard ve Kirk, Soran'ı durdurmak için güçlerini birleştirirler. Filmin sonunda, Kirk hayatını kaybeder ancak Soran öldürülür ve Enterprise-D mürettebatı tehlike atlatır.