39 Görüntülenme
Unutulmaz gece – Titanik – İlk titanik filmi izle (1958)
7.9 IMDB Puanı

Unutulmaz gece – Titanik – İlk titanik filmi izle (1958)

(A Night to Remember)
  • Yapım Yılı İngilizce, Rusça, Lehçe, Almanca, İtalyanca
  • Yapım Şirketi The Rank Organisation
  • Film Süresi 02
Oyuncular Anthony Bushell , John Cairney , Jill Dixon , Jane Downs , James Dyrenforth , Michael Goodliffe , Kenneth Griffith , Harriette Johns , Frank Lawton , Richard Leech , David McCallum , Alec McCowen , Tucker McGuire , John Merivale , Ralph Michael , Laurence Naismith
Unutulmaz gece - Titanik (A Night to Remember) izle, RMS Titanic gemisinin ünlü batışını anlatan 1958 İngiliz yapımı bir dram filmidir. Film, Walter Lord'un aynı adlı kitabına dayanmaktadır ve gerçek olaylara dayalıdır.
Filmin ana karakteri, RMS Titanic'in son seferinde birinci sınıf yolcu olan, fakir bir yazar olan John Jacob Astor'dur. Film, Titanic'in denize açılmasından batışına kadar geçen süreci ve gemideki insanların yaşadığı dramatik olayları ele almaktadır. İzleyicilere, yolcuların gemideki konforlu yaşam tarzlarından, personelin yetersizliğine ve son olarak da geminin buz dağına çarpması sonucu yaşanan korkunç olaylara kadar birçok detay sunulmaktadır.
"A Night to Remember", gerçekçi sahneleri, müthiş görüntüleri ve ürkütücü atmosferi ile dikkat çekmektedir. Film, Titanic'in batışının hikayesini anlatan diğer filmlerden farklı olarak, gerçek olaylara sadık kalması ve tarihsel detaylara önem vermesi ile öne çıkmaktadır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın