57 Görüntülenme
Trendeki Yabancı (Strangers on a Train) izle
7.9 IMDB Puanı

Trendeki Yabancı (Strangers on a Train) izle

(Strangers on a Train)
  • Yapım Yılı 1951
  • Film Süresi 01
Oyuncular Farley Granger , Robert Walker , Ruth Roman , Leo G. Carroll , Patricia Hitchcock , Kasey Rogers , Marion Lorne , Jonathan Hale , Howard St. John , John Brown , Norma Varden , Robert Gist , Joel Allen , Murray Alper , Monya Andre , Benjie Bancroft , Harry Baum , Brooks Benedict
Trendeki Yabancı (Strangers on a Train) izle, 1951 yapımı bir Amerikan gerilim filmidir ve Alfred Hitchcock'un yönettiği bir film olarak bilinir. Film, Patricia Highsmith'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır.
Filmin konusu, iki yabancı adamın tesadüfen bir tren yolculuğunda tanışmaları ve daha sonra işledikleri cinayetleri birbirlerinin yerine işlemeye karar vermeleri etrafında döner. Birinci sınıf tenisçi Guy Haines (Farley Granger) ve zengin, tuhaf bir karakter olan Bruno Anthony (Robert Walker) tren yolculuğunda tanışırlar. Bruno, Guy'ın karısı Miriam'ı öldürmeyi teklif eder ve karşılığında Guy'ın sorunlu bir ilişkisi olan eşiyle boşanmasını teklif eder. Guy, bu teklifi kabul etmese de Bruno, Miriam'ı öldürür.
Daha sonra, Bruno, Guy'dan karşılığında kendi planlarını yerine getirmesini ister ve Guy, bir dizi gerilim dolu olayın ortasında bulur kendini. Film, suç, suçlu psikolojisi ve gerilim unsurlarını ustalıkla işler ve Hitchcock'un yönetmenlik becerilerini sergiler. "Strangers on a Train," Alfred Hitchcock'un kariyerinde önemli bir yere sahip olan bir gerilim klasiği olarak kabul edilir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın