4 Görüntülenme
Tornavida – Mafak izle (2018)
6.8 IMDB Puanı

Tornavida – Mafak izle (2018)

(Mafak)
  • Yapım Yılı Arapça, İbranice
  • Film Süresi 01
Oyuncular Mariam Basha , Ahmad Guabeh , Amir Khoury
"Tornavida izle" (Mafak) 2018 filmi, Filistin'deki bir mülteci kampında geçen, bir babanın ve oğlunun hikayesini anlatan bir drama filmidir.

Filmin kahramanı, İbrahim adında bir baba ve onun oğlu Ahmed'dir. İbrahim, Filistin'deki bir mülteci kampında yaşayan bir balıkçıdır ve çevresindeki insanlara yardım etmekle meşguldür. Oğlu Ahmed ise, İbrahim'in hayallerini gerçekleştirmek için okulu bırakmıştır ve babasının tek destekçisidir.

Filmin hikayesi, bir gün İbrahim'in denizde avlanırken, gemisine İsrailli askerler tarafından el konulmasıyla başlar. İbrahim, oğlu Ahmed ve diğer mülteciler, gemiye geri dönmek ve geminin geri almak için bir plan yaparlar.

İbrahim ve Ahmed, başka mülteci kamplarından gelen diğer insanlarla birlikte, planlarını gerçekleştirmek için harekete geçerler. Bu sırada, İbrahim ve Ahmed arasındaki baba-oğul ilişkisi ve Ahmed'in geleceği hakkında da konular işlenir.

Filmin konusu, aile, dayanışma ve Filistin'deki zorlu yaşam koşulları hakkında bir hikaye anlatmaktadır. Film, insanların hayatlarını kaybetme riskini alarak, özgürlüklerini ve haklarını savunmak için mücadele etmeleri gerektiğini vurgular.