19 Görüntülenme
Tepenin gözleri 1 – 2 Boxset
6.4 IMDB Puanı

Tepenin gözleri 1 – 2 Boxset

(The Hills Have Eyes, Despertar del diablo, The Hills have Eyes - Hügel der blutigen Augen, Viagem Maldita, Очите на скалите, Хълмовете имат очи, Le visage de la peur, El Despertar del Diablo, Brda imaju oči, Hory mají oci, Mägedel on silmad, La colline a des yeux, The Hills Have Eyes - Hügel der blutigen Augen, Aima stous lofous, Αίμα στους λόφους, Sziklák szeme, Le colline hanno gli occhi, ヒルズ・ハブ・アイズ, Pakalniem ir acis, Ir kalnai turi akis, Ir kalnai turi akis..., Wzgórza mają oczy, Terror nas Montanhas, Dealuri însângerate, У холмов есть глаза, Opazujemo te, Las colinas tienen ojos, Tepenin gözleri)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Craven-Maddalena Films / Dune Entertainment / Major Studio Partners
  • Film Süresi 1 saat 47 dakika
Oyuncular Maxime Giffard , Michael Bailey Smith , Tom Bower , Ted Levine , Kathleen Quinlan , Dan Byrd , Emilie de Ravin , Aaron Stanford , Vinessa Shaw , Maisie Camilleri Preziosi , Robert Joy , Laura Ortiz , Ezra Buzzington , Billy Drago , Greg Nicotero
Tepenin Gözleri filminin birinci serisinin yönetmenliğini Alexsandre  Ajanın yapmış olduğu baş rollerini Aaron Stanford, Katleen Quinlan ve Vinessa Shavın birlikte paylaştıkları film korku ve gerilim kategorisinde çekilmiş filmler arasında kendine iyi bir yer edinmiştir. 2006 yılında gösterime giren Tepenin Gözleri filminin konusu oldukça etkileyici olmasının yanı sıra izleyiciyi her sahnesinde ekrana kilitlemektedir. Filmin birinci serisini izledikten sonra mutlaka ikinci serisinin de izlenebilir kalitede olduğu sinema eleştirmenlerinden tam not almıştır.
TEPENİN GÖZLERİ 1 ( THE HİLLS HAVE EYES )
Film , Kaliforniyaya  tatil için yola çıkan bir ailenin benzin istasyonunda benzin almak için durdukları sırada orada bulunan bir kişinin aileyi  kasıtlı olarak, sadece bir grup insanlıktan çıkmış ve zaman içerisinde korkutucu hale dönüşmüş  olan  mutantların yaşadığı  kasabaya yönlendirmesiyle başlar.  Bu kasabada  yıllar önce Amerikan hükümeti  yasa dışı nükleer araştırma yapmış ve burada yaşayan birçok insanı öldürmüştür. Ölmekten kurtulmuş olanlar ise nükleer araştırmadan kaynaklı radyasyona maruz kalarak zaman içerisinde evrim geçirirler. Geçirdikleri bu değişim onları vahşi, saldırgan, çok tehlikeli mutantlara dönüştürmüştür. Filmin konusu, tatil için yola çıkan ailenin mutantların bulunduğu kasabaya gelmesiyle yaşanan korku dolu olayları anlatmaktadır.
TEPENİN GÖZLERİ 2 ( THE HİLLSHAVE EYES )
Korku filmi izlemeyi sevenler için  kan, şiddet ve ölümlerle dolu olan Tepenin Gözleri filminin devamı niteliğinde çekilen filmin konusu, bir grup askerin Meksika sınırında görevli bulunan bilim adamlarının bulunduğu kampa geldiklerinde bilim adamları esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Bilim adamlarından geriye tehlikede olduklarını bildiren sinyal kalmıştır. Askerler  bu sinyalin nereden geldiğini  bularak hayatta kalmayı başaran bilim adamı olup olmadığını öğrenmek için araştırma yapmaya başlarlar. Mutantlar tarafından vahşice öldürülen insanlardan habersiz olan askerlerin yaşadıkları korku dolu anların anlatıldığı Tepenin Gözleri 2 filmin yönetmenliğini Martin Weisz üstlenmiştir.