79 Görüntülenme
Tanrı Kent Türkçe Dublaj izle
8.6 IMDB Puanı

Tanrı Kent Türkçe Dublaj izle

(Cidade de Deus, Ciudad de Dios, City of God, Tanrinin Sheheri, Градът на Бога, Cité de Dieu, Božji grad, Město bohů, Madinat alrab, Jumala linn, Jumalan kaupunki, La cité de Dieu, La Cité de Dieu, I poli tou Theou, Η πόλη του Θεού, Isten városa, Shahr-e Khoda, シティ・オブ・ゴッド, Dievo miestas, Miasto Boga, Orasul Zeilor, Город Бога, Град богова, Mesto bohov, Bozje mesto, Guds stad, 無法無天, Tanrı Kent, Місто Бога)
  • Yapım Yılı Brazil
  • Yapım Şirketi O2 Filmes / VideoFilmes / Globo Filmes / Lumière / Wild Bunch / StudioCanal / Hank Levine Film / Lereby Productions
  • Film Süresi 2 saat 10 dakika
Oyuncular Alexandre Rodrigues , Leandro Firmino , Phellipe Haagensen , Douglas Silva , Jonathan Haagensen , Matheus Nachtergaele , Seu Jorge , Jefechander Suplino , Alice Braga , Emerson Gomes , Edson Oliveira , Michel Gomes , Roberta Rodrigues , Luis Otávio , Kiko Marques
Tanrı Kent (Cidade de Deus) izle, Fernando Meirelles tarafından yönetilen ve Paulo Lins'in aynı adlı kitabından uyarlanan 2002 yapımı bir Brezilya filmidir.
Filmin konusu, Rio de Janeiro'nun bir kenar mahallesi olan Cidade de Deus'da (Tanrı Şehri) geçmektedir. Film, mahallede büyüyen bir grup genç adamın hayatını anlatırken, şiddet, yoksulluk, uyuşturucu bağımlılığı ve suç gibi konulara da değinmektedir.
Filmde, bir yanda mahalledeki çeteler arasındaki çatışmaları ve suç olaylarını takip ederken, diğer yanda genç adamların hayatlarına ve hayallerine odaklanır. Rocket adında bir genç adam, mahalledeki çeteler arasındaki çatışmalardan uzak durmak isterken, aynı zamanda fotoğrafçılığa ilgi duyar. Diğer yandan, Li'l Zé adında bir diğer genç adam, mahalledeki uyuşturucu ticaretini ele geçirmeye çalışır.
Filmin ana teması, Brezilya'daki sosyal eşitsizlik, yoksulluk ve şiddet sorunlarına değinirken, insanların hayatlarındaki seçimlerin sonuçlarını da ele almaktadır. Cidade de Deus, gerçekçi bir anlatımı, başarılı oyunculuk performansları ve etkileyici sinematografisiyle dikkat çeken bir yapım olarak öne çıkmaktadır.