26 Görüntülenme
Suspiria izle
7.3 IMDB Puanı

Suspiria izle

(Suspiria)
  • Yapım Yılı 1977
  • Film Süresi 01
Oyuncular Jessica Harper , Stefania Casini , Flavio Bucci , Miguel Bosé , Barbara Magnolfi , Susanna Javicoli , Eva Axén , Rudolf Schündler , Udo Kier , Alida Valli , Joan Bennett , Margherita Horowitz , Jacopo Mariani , Fulvio Mingozzi , Franca Scagnetti , Renato Scarpa , Serafina Scorceletti , Giuseppe Transocchi
Suspiria izle, "Dario Argento'nun 1977 yapımı klasik korku filmi "Suspiria", genç bir Amerikalı dans öğrencisi olan Suzy Bannion'un hikayesini anlatıyor. Suzy, Almanya'da bulunan Tanz Dance Academy adlı bir prestijli dans okuluna kabul edilir. Ancak, okula geldiğinde garip olaylarla karşılaşır.
Film, okulun etrafında meydana gelen gizemli ölümleri ve olayları çözmeye çalışan Suzy'nin çabalarını takip eder. Okuldaki öğrenciler arasında paranormal güçlerin etkisi olduğu iddia edilir ve bu güçler, okuldaki korkunç olayların kaynağı olarak gösterilir.
"Suspiria", şiddetli ve stilize korku sahneleri, renkli ve görsel olarak çarpıcı sahneleri, büyüleyici bir müzik skoru ve tuhaf atmosferiyle tanınır. Film, giallo türünün bir örneği olarak kabul edilir ve korku sinemasının klasiklerinden biri olarak sayılır. Suzy'nin okuldaki gizemi çözmeye çalışırken yaşadığı dehşet dolu deneyimler, filmi unutulmaz kılan unsurlardan biridir."