37 Görüntülenme
Silahların saati – Hour of the Gun izle (1967)
6.6 IMDB Puanı

Silahların saati – Hour of the Gun izle (1967)

(Hour of the Gun)
  • Yapım Yılı 1967
  • Film Süresi 01
Oyuncular James Garner , Jason Robards , Robert Ryan , Albert Salmi , Charles Aidman , Steve Ihnat , Michael Tolan , William Windom , Lonny Chapman , Larry Gates , William Schallert , Bill Fletcher , Karl Swenson , Austin Willis , Monte Markham , Richard Bull , Sam Melville , Frank Converse
"Hour of the Gun" 1967 yapımı bir Amerikan Batı filmidir. Film, 1881'deki Tombstone Silahlı Çatışması'nı anlatır ve olayları Wyatt Earp ve Doc Holliday'in olaylardan sonraki dönemde yaşadıklarını odaklanır.
Filmin hikayesi, Wyatt Earp liderliğindeki bir grup federal ve yerel yetkilinin, Clanton çetesi ve diğer suçlularla mücadele etmek için Tombstone, Arizona'ya gelmesiyle başlar. İki taraf arasındaki gerginlik, Silahlı Çatışma olarak adlandırılan çatışmalarla sonuçlanır. Wyatt Earp'ün kardeşi Virgil Earp saldırıya uğrar ve ağır yaralanırken, diğer kardeşi Morgan Earp öldürülür.
Çatışmadan sağ kalan Wyatt Earp ve Doc Holliday, adaleti sağlamak için kanunun dışına çıkarlar ve Clanton çetesine karşı mücadeleye devam ederler. Ancak Earp ve Holliday, yasal sistem tarafından reddedilir ve kendi adaletlerini sağlama kararı alırlar.
"Hour of the Gun", Wyatt Earp ve Doc Holliday'in Tombstone Silahlı Çatışması sonrası yaşadıklarını ve adalet arayışlarını anlatan bir film olarak tanınır. Wyatt Earp ve Doc Holliday'i James Garner ve Jason Robards'ın canlandırdığı film, gerçek olaylara dayanmaktadır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın