33 Görüntülenme
Rus Hazine Sandığı Türkçe Dublaj izle
7.3 IMDB Puanı

Rus Hazine Sandığı Türkçe Dublaj izle

(Russkiy kovcheg, El arca rusa, Arca Russa, Ruski kovceg, Venäjän arkki, Den ryska arken, Larche russe, Russian Ark - Eine einzigartige Zeitreise durch die Eremitage, Ρώσικη κιβωτός, Az orosz bárka, Arca russa, Erumitâju gensou, エルミタージュ幻想, Rosyjska arka, A Arca Russa, Русский ковчег, 創世紀, Russian Ark)
  • Yapım Yılı Russia
  • Yapım Şirketi The State Hermitage Museum / The Hermitage Bridge Studio / Egoli Tossell Pictures / Ministry of Culture of the Russian Federation / Mitteldeutsche Medienförderung (MDM) / BKM, kulturelle Filmförderung des Bundes / Filmbüro NW / WDR/Arte / Fora Film / Koppmedia / NHK / Seville Pictures / YLE TV1 / Danmarks Radio (DR) / AST Studio / Mariinsky Theatre / Filmboard Berlin-Brandenburg (FBB) / Filmförderung Hamburg / Kulturelle Filmförderung Sachsen
  • Film Süresi 1 saat 39 dakika
Oyuncular Sergey Dreyden , Mariya Kuznetsova , Leonid Mozgovoy , Mikhail Piotrovsky , David Giorgobiani , Aleksandr Chaban , Lev Eliseev , Oleg Khmelnitsky , Alla Osipenko , Artyom Strelnikov , Tamara Kurenkova , Maksim Sergeev , Natalya Nikulenko , Elena Rufanova , Yelena Spiridonova
Rus Hazine Sandığı (Russkiy kovcheg) izle, Aleksandr Sokurov tarafından yönetilen, 2002 yapımı bir Rus filmidir. Film, bir Rus müzesinin ziyaretçilerinin, çeşitli zaman dilimlerinde geçmiş Rusya'yı keşfetmelerini konu alır.
Filmin konusu, bir zaman yolculuğudur ve tek bir plan sekansı ile çekilmiştir. Filmde, bir yazar ve bir seyyah, 18. yüzyılda yaşayan insanların bulunduğu bir Rus müzesine adım atarlar. Müzede, zamanın farklı dönemlerinden insanlar, kıyafetleri, kültürleri ve gelenekleriyle birlikte sergilenir. Ziyaretçiler, müze içinde dolaşırken, zamanın akışı boyunca Rusya'nın tarihini, sanatını, siyasetini ve kültürünü keşfederler.
Filmin ana teması, zamanın geçiciliği, sanatın gücü, kültürün korunması ve insanın tarihe olan bağlılığı gibi konuları ele alır. Film, tek bir plan sekansıyla çekilmesi, özel efektlerin kullanımı ve etkileyici sanatsal tasarımı ile dikkat çeken bir yapım olarak öne çıkar.