10 Görüntülenme
Öldürme Eylemi The Act Of Killing Türkçe Dublaj izle
8.2 IMDB Puanı

Öldürme Eylemi The Act Of Killing Türkçe Dublaj izle

(The Act of Killing, El acto de matar, O Ato de Matar, Lacte de tuer, Fel alghatl, Tapatöö, De dödade om natten, I praxi tou fonou, Az ölés aktusa, Jagal, Amal-e koshtan, Latto di uccidere, アクト・オブ・キリング, Scena zbrodni, O Acto de Matar, Actul de a ucide, Акт убийства, 殺人一舉, Öldürme Eylemi, Акт вбивства)
  • Yapım Yılı UK
  • Yapım Şirketi Final Cut for Real / Piraya Film A/S / Novaya Zemlya / Spring Films
  • Film Süresi 1 saat 57 dakika
Oyuncular Anwar Congo , Herman Koto , Syamsul Arifin , Ibrahim Sinik , Yapto Soerjosoemarno , Safit Pardede , Jusuf Kalla , Adi Zulkadry , Soaduon Siregar , Suryono , Haji Marzuki , Haji Anif , Rahmat Shah , Sakhyan Asmara
Öldürme Eylemi (The Act of Killing) izle, Joshua Oppenheimer, Christine Cynn ve Anonymous tarafından yönetilen bir belgesel filmidir. Film, Endonezya'da 1965-66 yıllarında gerçekleştirilen cinayetlerin faillerinin anılarını anlatmasına olanak tanır.
Film, Endonezya'daki 1965 askeri darbesi sırasında on binlerce insanın öldürüldüğü dönemi ele alır. Film, bir dizi eski ölüm mangası lideriyle röportaj yapar ve onların anılarını anlatmasına olanak tanır. Ancak bu kişiler, kendi hikayelerini anlatmak yerine, cinayetlerin nasıl işlendiğini yeniden canlandırmayı önerirler.
Filmin en çarpıcı yönlerinden biri, cinayetleri işleyenlerin hala özgürce dolaşabildiği ve bu eylemlerinin onaylandığı bir toplumda yaşandığı gerçeğidir. Bu, insanların nasıl bir düşünce yapısına sahip olduklarını ve ne tür bir mantıkla hareket ettiklerini sorgulamaya yöneliktir.
Film, eleştirmenler tarafından övgüyle karşılanmış ve birçok ödül kazanmıştır. "The Act of Killing", gerçek hayat hikayelerine dayanan, insanın karanlık tarihine ve insan doğasına dair derin bir sorgulama sunan etkileyici bir belgeseldir.