5 Görüntülenme
Nil’de Ölüm – Death on the Nile izle (2022)
6.3 IMDB Puanı

Nil’de Ölüm – Death on the Nile izle (2022)

(Death on the Nile)
  • Yapım Yılı İngilizce fransızca
  • Yapım Şirketi 20th Century Studios / Kinberg Genre / Scott Free Productions / TSG Entertainment / The Estate of Agatha Christie / The Mark Gordon Company
  • Film Süresi 02
Oyuncular Michael Rouse , Alaa Safi , Orlando Seale , Charlie Anson , Danny Hughes , Sam James Page , James Schofield , George Jaques , Jonah Rzeskiewicz , Eleanor de Rohan , Susannah Fielding , Adam Garcia , Rick Warden , Noel White , Riches Edward , Letitia Wright
Nil'de Ölüm (Death on the Nile) izle, 2022 yılında yayınlanan bir İngiliz suç ve gizem filmidir. Filmin konusu, ünlü dedektif Hercule Poirot'nun, Nil Nehri üzerinde yolculuk yapan bir gemide işlenen bir cinayeti çözmek için verdiği mücadeleyi anlatmaktadır.
Film, Agatha Christie'nin aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Hercule Poirot, Nil Nehri üzerinde yolculuk yapan bir gemide tatil yapmaktadır. Ancak gemide bir cinayet işlenir ve Poirot, gizemi çözmek için harekete geçer.
Poirot, gemideki yolcuların arasındaki ilişkileri ve motive olabilecek kişileri araştırmaya başlar. Ancak herkesin bir sırrı vardır ve herkes şüpheli görünmektedir. Poirot, delilleri bir araya getirerek cinayetin ardındaki gerçeği ortaya çıkarmaya çalışırken, bir yandan da kendini tehlikeli durumlarda bulur.
"Death on the Nile", suç ve gizem türüne giren bir film olarak, izleyicilere heyecan dolu bir macera sunmaktadır. Filmde, oyunculuk performansları, çarpıcı sahneler ve müzikler dikkat çekmektedir. Ayrıca, Agatha Christie hayranları için, ünlü yazarın klasik romanlarından birinin sinema uyarlaması olarak öne çıkmaktadır.