4 Görüntülenme
Neşeli Çiftlik – KuToppen izle (2018)
5.1 IMDB Puanı

Neşeli Çiftlik – KuToppen izle (2018)

(KuToppen)
  • Yapım Yılı Norveççe
  • Film Süresi 01
Oyuncular Henriette Faye-Schjøll , Charlotte Frogner , Stig J. Haugen , Jan Martin Johnsen , Solveig Kloppen , Charlotte Reynard , Arif Salum , Corin Silva , Fridtjov Såheim , Bjarte Tjøstheim
"Neşeli Çiftlik izle" (KuToppen), veya İngilizce adıyla "The Birdcatcher's Son" 2018 Norveç yapımı bir dram filmidir. Film, küçük bir Norveç kasabasında geçmektedir ve yönetmeni Lise I. Osvoll'dur.
Filmin ana karakteri, Döndüren (Darus) adlı genç bir adamdır ve babası kuş avcısıdır. Döndüren'in hayali kasabadan ayrılarak şehirde bir hayat kurmaktır. Ancak, babasıyla olan ilişkisi gerilimli bir hal almıştır. Bir gün babası bir kaza sonucu yaralanır ve hastaneye kaldırılır. Döndüren babasının yerine kuş avlamaya başlar ve bir serbest kuşu avladığında kasabada tartışma yaratır.
Film, aile bağları, doğa sevgisi ve insanların hayalleri konularına odaklanır. Doğanın insanlar üzerindeki etkisi ve insanların doğayla uyum içinde yaşama ihtiyacı gibi temaları ele alır. Küçük kasabaların kapalı toplum yapısı ve aile içi gerilimler de filme yansır. Lise I. Osvoll'un yönettiği bu film, doğanın güzelliğine ve insanların doğayla olan ilişkisine duyulan özlemi anlatan duygusal bir hikaye olarak öne çıkmaktadır.