14 Görüntülenme
Kuzey Denizi – Nordsjøen izle (2021)
6.3 IMDB Puanı

Kuzey Denizi – Nordsjøen izle (2021)

(Nordsjøen)
  • Yapım Yılı 2021
  • Film Süresi 01
Oyuncular Kristine Kujath Thorp , Henrik Bjelland , Rolf Kristian Larsen , Anders Baasmo , Bjørn Floberg , Anneke von der Lippe , Christoffer Staib , Ane Skumsvoll , Cengiz Al , Nils Elias Olsen , Daniel Frikstad , Camilla Gullbrekken , Halfdan Hallseth , Renate Hellerud , Karina Knight , Hibba Najeeb , Amy Black Ndiaye , Mariann Rostøl
"Kuzey Denizi", Norveç kıyılarında küçük bir kasabada yaşayan genç bir kadındır. Babası işsiz kalmış ve aile maddi sıkıntılar çekmektedir. Maiken, bir yandan okulunu bitirmeye çalışırken bir yandan da ailesine destek olmak için iki işte birden çalışmaktadır.
Kasaba, büyük bir petrol şirketinin bölgede petrol arama çalışmalarına başlamasıyla değişir. Maiken, çevrelerindeki insanların genel olarak petrol sondajına karşı olduklarını fark eder ve konu hakkında daha fazla bilgi edinmeye karar verir. Kendi araştırmaları sonucunda, petrol şirketinin doğayı ve deniz ekosistemini tehlikeye atabileceği sonucuna varır.
Maiken, arkadaşlarıyla birlikte çevreci bir protesto grubu kurar ve petrol sondajı çalışmalarını durdurmak için mücadele eder. Ancak bu sırada ailesi ve kasabada yaşayan diğer insanlar petrol sondajı sayesinde iş sahibi olacaklarını düşünmektedirler.
"Nordsjøen", doğanın ve insanların petrol endüstrisi tarafından tehdit edildiği gerçekçi bir dram filmidir. Film, insanların doğal kaynakların korunması konusunda nasıl bir arada yaşayabileceklerini ve bu konuda nasıl mücadele edebileceklerini ele almaktadır.