93 Görüntülenme
Kahpe Bizans izle
5.8 IMDB Puanı

Kahpe Bizans izle

(Kahpe Bizans)
  • Yapım Yılı 1999
  • Film Süresi 01
Oyuncular Mehmet Ali Erbil , Demet Sener , Cem Davran , Sümer Tilmaç , Aysegül Aldinç , Nurseli Idiz , Hande Ataizi , Yilmaz Köksal , Cengiz Küçükayvaz , Suat Sungur , Günay Karacaoglu , Ümit Okur , Belma Canciger , Cem Karaca , Metin Sentürk , Sencan Güleryüz , Cezmi Baskin , Kerem Kupaci
"Kahpe Bizans izle" 1999 yılında Türkiye'de gösterime giren bir komedi filmidir. Filmin yönetmenliğini Gani Müjde yapmıştır.
Film, Bizans İmparatorluğu dönemine odaklanır ve Bizans'ın son günlerinde geçer. Hikaye, Bizans İmparatoru'nun kızı Prezantabl Aya'nın, Türk asıllı bir prensle evlenmek üzere seçilmesiyle başlar. Prezantabl Aya, Türk prensini beklerken, Bizans sarayında yaşanan olayları konu alır.
Filmin komedi unsurları, Bizans dönemine ait klişeleri ve karakterlerin çeşitli maceralarını içerir. Türk prensinin beklenen gelmemesi üzerine, Prezantabl Aya'nın kendini farklı maceraların içinde bulmasıyla hikaye ilerler. Aya, Bizans sarayındaki entrikalarla karşılaşır, Bizanslılar ve Türkler arasındaki farklılıkları keşfeder ve sonunda kendi gerçek aşkını bulur.
"Kahpe Bizans", Bizans İmparatorluğu'nun son dönemine ve döneme ait kültürel unsurlara mizahi bir yaklaşım sunan bir komedi filmidir. Filmin amacı seyircilere eğlenceli bir deneyim yaşatmak ve Bizans dönemine dair stereotipleri alaya almak olarak öne çıkar.