28 Görüntülenme
Jaws 1 izle korku filmleri
8.1 IMDB Puanı

Jaws 1 izle korku filmleri

(Jaws, Tiburón, De zomer van de witte haai, Tubarão, Челюсти, Les dents de la mer, Ralje, Čelisti, Žralok, Dødens gab, Alfak almoftares, Lõuad, Hajen, Tappajahai, Der weiße Hai, Ta sagonia tou karharia, Τα σαγόνια του καρχαρία, A cápa, Ókindin, Meltaot, Lo squalo, Jozu, ジョーズ, Nasrai, Haisommer, Szczęki, O Tubarão, Falci, Ајкула, Žrelo, 大白鯊, Jaws)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Zanuck/Brown Productions / Universal Pictures
  • Film Süresi 2 saat 4 dakika
Oyuncular Roy Scheider , Robert Shaw , Richard Dreyfuss , Lorraine Gary , Murray Hamilton , Carl Gottlieb , Jeffrey Kramer , Susan Backlinie , Jonathan Filley , Ted Grossman , Chris Rebello , Jay Mello , Lee Fierro , Jeffrey Voorhees , Craig Kingsbury
Jaws 1 izle, Steven Spielberg tarafından yönetilen bir gerilim filmidir. Film, Peter Benchley'nin aynı adlı romanından uyarlanmıştır.
Film, Amity Adası'nda geçer. Bir hafta sonunda, plajda bir kadın saldırıya uğrar ve öldürülür. Polis şefi Martin Brody (Roy Scheider), saldırıyı bir köpek balığına atfeder ve plajı kapatmaya karar verir. Ancak, şehrin belediye başkanı ve işadamları, turistlerin gelirlerinden endişe duyarak plajı açık tutmak istemektedirler. Brody, balığı yakalamak için denize açılan Quint (Robert Shaw) adında bir avcı ve denizbiyoloğu Matt Hooper (Richard Dreyfuss) ile birlikte çalışmaya karar verir.
"Jaws", görsel efektleri, müziği ve gerilim dolu hikayesiyle birçok eleştirmen ve izleyicinin favorisi haline gelmiştir. Film, aynı zamanda "blockbuster" olarak adlandırılan büyük bütçeli filmlerin de öncüsü olarak kabul edilir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın