Hidden Love Konusu ve Yorumu – Bir İlk Aşk Meselesi

hdfilmking
01 Oca 2024
Hidden Love Konusu ve Yorumu – Bir İlk Aşk Meselesi

Dizi Sang Zhi‘nin daha çocukken aşık olduğu Duan Jia Xu ile arasında geçenleri konu almaktadır. Duan Jia Xu abisinin arkadaşıdır ve ondan yaşça da büyüktür. Fakat arada ki bu yaş farkı Sang Zhi için mühim değildir. Çünkü Duan Jia Xu‘ya körkütük aşıktır. Duan Jia’ya beslediği bu duyguları ise üniversiteye geçene kadar kalbinde saklar. Üniversite yıllarında yeniden Duan Jia Xu ile karşılaştığında ise kalbine gömdüğü duygular yeniden gün yüzüne çıkar.

Dizi ikili arasında ki saf aşkı konu almaktadır.

Dizinin oyuncu kadrosu oldukça renkli ve genç isimlerden oluşuyor. Dizinin öncelikle başrollerinden bahsetmek istiyorum;

 • Sang Zhi – Karakteri Zhao Lu Si canlandırıyor. Bir başkası olsa bu karakteri bu kadar iyi canlandıramazdı. Gerek lise yılları gerek üniversite yıllarında ki oyunculuğu harikaydı. Çin dizileri arasında belki de ilk defa oyunculuğunu bu kadar sevdiğim bir kadın oyuncu Zhao Lu Si.
 • Duan Jia Xu – Karakteri Chen Zhe Yuan canlandırıyor. Yine on onluk bir oyunculuk. Oyunculuğunu eleştireceğim tek bir nokta dahi yok. Yakışıklılığı da tabi cabası ?
 • Dizi de yer alan diğer oyuncular ;
  • Victor Ma – Sang Yan
  • Zeng Li – Li Ping 
  • Qiu Xin Zhi – Sang Rong 
  • Guan Zi Jing – Li Xun
  • Wang Yang – Jiang Si Yun
  • Zhang Hao Lun – Chen Jun Wen
  • Zhang Jiong Min – Fu Zheng Chu
  • Smile Wei – Ning Wei
  • Lu Dong Xu – Jiang Ming
  • Xu Shi Xin – Jiang Ying
  • Qi Tian Qing – Yu Xin
  • Wang Yi Lan – Wang Ruo Lan

 

 • Evet, dizinin oyuncu kadrosu hemen hemen bu şekildeydi. Dizide oyunculuk anlamında bir eksiklik kesinlikle yoktu. Başrolden yan rollere kadar tüm roller hakkıyla oynanmıştı. Oyunculuklar gerçekten kaliteliydi.

Kore dizilerinin özellikle Netflix , Amerika etkisi altında kaldığı şu günlerde saf tatlı aşk dizilerini eminim hepimiz özlemişizdir. Hidden Love da tam olarak bu özlemimizi gidermeye yönelik bir dizi. Diğer Çin Dizileri gibi uçuk saçık bir konu üzerinden değil de daha gerçekçi bir konu üzerinden ilerliyor dizi. Tabi senaryo ile birlikte oyunculuklar da kaliteli olunca dizinin milyonlarca takipçisi oluştu daha birkaç bölümde.

Dizi de özellikle hoşuma giden detaylardan birine değinmek istiyorum; Sang Zhi her ne kadar daha ufacıkken ondan yaşça büyük olan Duan Jia Xu‘ya aşık olsa da Duan Jia Xu, kızımız reşit olana dek ona karşı bu tarz şeyler hissetmiyor. Kaldı ki davranışları ve bakışlarından da Sang Zhi‘yi kardeşi gibi gördüğünü belli ediyordu. Bu noktada dizide keskin bir çizgi vardı.

Sang Zhi büyüyüp de üniversiteye başladığında ise gelişen olaylarla birlikte Duan Jia Xu‘nun bakışları da değişmeye başlamıştı. Oyuncu aşk ve kardeşlik arasında ki çizgiyi o kadar güzel yansıtmıştı ki bakışlarıyla… Zhe Yuan‘ın oyunculuğu bir kez daha şurada övmek istedim.

Dizide hoşuma giden başka bir detay da yukarıda da bahsettiğim gibi dizi çok fazla samimiydi, bizdendi. Sang Zhi’nin aşkının ortaya çıkmaması için söylediği yalanlar, utangaç tavırları, utangaç bakışları… Tam bir liseliydi. O yaşlarda böyle bir aşk yaşasaydım muhtemel davranışlarım tam da böyle olurdu.

Aynı şekilde dizide ki abi kardeş ilişkisi de tam anlamıyla bizdendi. Abinin kız kardeşinin hiçbir ilişkisine onay vermemesi, ilişkisi olmasını istememesi vs. birçok izleyici için tuhaf bi durum olsa da bana bu tavırları hiç batmadı. Aksine olması gerekendi. Abilik içgüdüsüyle kardeşini korumaya çalışıyordu.

Abi-kardeş ilişkisi, dizide ki ebeveynler ile çocukların diyaloğu vs oldukça başarılıydı. Uçuk saçma diyaloglar yoktu dizide.

Dizi bir Netflix dizisi. Fakat henüz Türkçe’ye çevrilmiş görünmüyor. İngilizce alt yazılı izleyebilecek olan arkadaşlar Netflix dilini İngilizce yaparak diziyi İngilizce altyazılı olarak Netflix üzerinden izleyebilir. Fakat Türkçe altyazılı izlemek isteyenler için korsan sayfaları tavsiye edeceğim.

Hidden Love Türkçe altyazılı izle diyerek google’dan arattığınızda birçok sonuca ulaşabilirsiniz.

Türkçe altyazılı çin dizileri izlemek için doğru adres ; animiya.net

Yorumlar