35 Görüntülenme
Güzel ve Çirkin izle (1991)
8.0 IMDB Puanı

Güzel ve Çirkin izle (1991)

(Beauty and the Beast, E Bukura dhe Bisha, La bella y la bestia, La belle et la bête, A Bela e a Fera, Красавицата и Звярът, La Bella y la Bestia, Ljepotica i zvijer, Kráska a zvíře, Kráska a zvíre, Skønheden og Udyret, Aljamila va Alvahsh, Kaunotar ja Hirviö, La Belle et la Bête, Die Schöne und das Biest, I pentamorfi kai to teras, Η πεντάμορφη και το τέρας, A szépség és a szörnyeteg, Div va Delbar, La bella e la bestia, Bijo to yajuu, 美女と野獣(1991), Gražuole ir pabaisa, Belle en het Beest, Skjønnheten og udyret, Piękna i Bestia, A Bela e o Monstro, Frumoasa si bestia, Красавица и чудовище, Lepotica i zver, Lepotica in zver, Skönheten och Odjuret, 美女與野獸, Güzel ve Çirkin, Красуня і чудовисько, Beauty and the Beast 3-D, The Special Edition of Beauty and the Beast, Nguoi dep va quai vat)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Walt Disney Pictures / Silver Screen Partners IV / Walt Disney Animation Studios
  • Film Süresi 1 saat 24 dakika
Oyuncular Robby Benson , Jesse Corti , Rex Everhart , Angela Lansbury , Paige OHara , Jerry Orbach , Bradley Pierce , David Ogden Stiers , Richard White , Jo Anne Worley , Mary Kay Bergman , Brian Cummings , Alvin Epstein , Tony Jay , Alec Murphy
Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast) izle, Walt Disney Pictures tarafından yapılan bir animasyon filmidir. Film, Belle adlı genç bir kadının, çirkin bir canavara aşık olması hikayesini anlatır.
Filmin hikayesi, Belle (Paige O'Hara) adlı genç bir kadının, babası Maurice (Rex Everhart) ile birlikte küçük bir köyde yaşamasıyla başlar. Belle, diğer köy sakinlerinin yargılayıcı bakışlarına rağmen kitap okumak ve hayaller kurmak için zaman ayırır.
Bir gün, Maurice ormanda kaybolur ve kendisini gizemli bir kalede bulur. Kalede, çirkin bir canavar (Robby Benson) tarafından esir alınır. Belle, babasını kurtarmak için kaleye gelir ve canavarla anlaşma yapar: babasının yerine kendisi canavarın esiri olacaktır.
Kalede, Belle canavarla tanışır ve onun insan tarafını keşfeder. Canavar, aslında eski bir prens olan bir büyü sonucu bu hale gelmiştir. Belle, zamanla canavarı sevmeye başlar ve onun insana dönüşmesi için büyüyü bozmak için çabalarlar.
"Beauty and the Beast izle", insanların birbirlerini dış görünüşleriyle yargılamaması gerektiği mesajını veren dokunaklı bir animasyon filmdir. Film, müzikleri, karakterleri ve animasyon kalitesi ile büyük beğeni toplamıştır ve Disney'in en sevilen filmleri arasında yer almaktadır.