27 Görüntülenme
Gün Doğmadan izle (1995)
8.1 IMDB Puanı

Gün Doğmadan izle (1995)

(Before Sunrise, Antes del amanecer, Antes do Amanhecer, Преди изгрев, Avant laube tout est possible, Prije svitanja, Pred úsvitem, Rakkautta ennen aamua, Rakkautta Ennen Aamua, Before Sunrise - Zwischenstopp in Wien, Πριν το ξημέρωμα, Mielőtt felkel a Nap, Pish az tolu, Prima dellalba, 恋人までの距離(ディスタンス), Prieš saulėtekį, Før soloppgang, Przed wschodem słońca, Înainte de răsărit, Перед рассветом, Пре свитања, Pred úsvitom, Pred zoro, Abans de lalba, Antes de amanecer, Bara en natt, 愛在黎明破曉時, Gün Doğmadan, До сходу сонця)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Castle Rock Entertainment / Detour Filmproduction / Filmhaus Wien Universa Filmproduktions / Sunrise Production / Columbia Pictures / Filmhaus Films
  • Film Süresi 1 saat 41 dakika
Oyuncular Ethan Hawke , Julie Delpy , Andrea Eckert , Hanno Pöschl , Karl Bruckschwaiger , Tex Rubinowitz , Erni Mangold , Dominik Castell , Haymon Maria Buttinger , Harald Waiglein , Bilge Jeschim , Kurti , Hans Weingartner , Liese Lyon , Peter Ily Huemer
"Gün Doğmadan (Before Sunrise) izle", yönetmenliğini Richard Linklater'ın yaptığı, başrollerinde Ethan Hawke ve Julie Delpy'in yer aldığı bir Amerikan romantik drama filmidir.
Film, Celine (Julie Delpy) ve Jesse (Ethan Hawke) adlı iki genç yolcunun hikayesine odaklanır. Celine, Fransız bir öğrenci, Jesse ise Amerikalı bir turisttir. İkisi, Viyana'da bir trende tesadüfen karşılaşırlar ve anında bağ kurarlar.
Jesse, Avrupa turunun sonunda ABD'ye dönecektir, Celine ise Paris'e dönecektir. İkisi de birbirlerini görmeyeceğini bile bile, birbirlerine çekilirler ve birlikte kalmaya karar verirler. Gece boyunca Viyana sokaklarında dolaşırlar, birbirlerine hayatları hakkında bilgi verirler ve birbirleriyle ilgili konuşurlar.
Hikaye, iki yabancının aşkın doğasını keşfetmeleri üzerine odaklanır. İkisi de, kısa bir süre için birlikte olsalar da, birbirlerine karşı hissettikleri derin bağlantıyı keşfederler. Film, zaman ve insanların hayatlarındaki yeri üzerine de düşündürücü bir hikaye sunar.
"Before Sunrise izle", romantik bir drama olarak kabul edilir ve insanların aşk ve ilişkiler hakkındaki fikirlerini sorgulamalarını sağlayan güçlü bir senaryoya sahiptir. Film, iki yabancının şehrin güzellikleri içinde birbirlerini keşfetmeleri ve bir gecelik aşkın ne kadar derin bir etkiye sahip olabileceği hakkında bir düşünce deneyimi sunar. Ayrıca, Celine ve Jesse karakterleri, gençlerin dünyayı nasıl görüp nasıl anladıklarına dair gerçekçi bir bakış sunar.