66 Görüntülenme
Gir kanıma (Låt den rätte komma in) izle
7.8 IMDB Puanı

Gir kanıma (Låt den rätte komma in) izle

(Låt den rätte komma in)
  • Yapım Yılı 2008
  • Film Süresi 01
Oyuncular Kåre Hedebrant , Lina Leandersson , Per Ragnar , Henrik Dahl , Karin Bergquist , Peter Carlberg , Ika Nord , Mikael Rahm , Karl-Robert Lindgren , Anders T. Peedu , Pale Olofsson , Cayetano Ruiz , Patrik Rydmark , Johan Charles , Mikael Erhardsson , Rasmus Luthander , Sören Källstigen , Malin Cederblad
"Gir kanıma (Låt den rätte komma in) izle" İsveç yapımı bir vampir korku filmidir. İsveç yazar ve yönetmen Tomas Alfredson tarafından yönetilen bu film, John Ajvide Lindqvist'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır.
Film, 12 yaşındaki bir çocuk olan Oskar'ın hikayesini anlatır. Oskar, kışın soğuk İsveç kasabasında, okulda zorbalık gören ve yalnız bir çocuktur. Bir gün, yeni komşusu Eli ile tanışır. Eli, Oskar'ın yaşı gibi görünen bir kız çocuğu gibi davranır, ancak aslında bir vampirdir. İkisi arasında garip bir arkadaşlık gelişir.
Film, Oskar'ın yaşadığı zorbalıkla başa çıkma ve Eli'nin vampir doğasını sürdürme çabalarını ele alır. Aynı zamanda, film romantizm ve korkuyu bir araya getirerek izleyicilere çarpıcı bir deneyim sunar.
"Låt den rätte komma in," İsveç korku sinemasının önemli bir örneğidir ve 2008'de gösterime girdikten sonra uluslararası olarak büyük bir ilgi görmüştür. Hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından olumlu yorumlar almış ve birçok ödül kazanmıştır. Film, vampir temalı filmlerde geleneksel korku unsurlarını farklı bir şekilde ele almasıyla da dikkat çeker.