56 Görüntülenme
El Dorado 1996 izle
7.5 IMDB Puanı

El Dorado 1996 izle

(El Dorado)
  • Yapım Yılı 1966
  • Film Süresi 02
Oyuncular John Wayne , Robert Mitchum , James Caan , Charlene Holt , Paul Fix , Arthur Hunnicutt , Michele Carey , R.G. Armstrong , Edward Asner , Christopher George , Marina Ghane , Robert Donner , John Gabriel , Johnny Crawford , Robert Rothwell , Adam Roarke , Victoria George , Jim Davis
El Dorado 1996 izle, adlı 1996 yapımı film, Howard Hawks'in 1967 tarihli aynı adlı filminin bir yeniden yapımı değil. Bu 1996 yapımı film, yönetmen Ron Howard'ın bir eseri olan "The Rescue" adlı kitaptan uyarlanmıştır. Başrollerde Kurt Russell, Kevin Kline, Scott Glenn, Sam Elliott, ve Robert Mitchum gibi önemli oyuncular bulunmaktadır.
Filmin konusu, 1903 yılında Meksika'da geçer. Amerikalı bir çiftçi olan Ransom Stoddard (James Stewart) ve onun adaleti savunma isteğiyle dolu bir avukat olan Pompey (Woody Strode) ile birlikte çölde yolu kaybederler. İkili, bir grup haydut tarafından pusuya düşürülür ve Ransom ciddi şekilde yaralanır. Daha sonra bir kasabaya gelirler ve bu kasabada yaşanan olayların anlatıldığı geriye dönüşlerle hikaye ilerler.
"El Dorado," klasik bir Amerikan Western filmidir ve adalet, dostluk, sadakat ve kişisel dürüstlük gibi temaları işler. Western türünün izleyicileri için keyifli bir deneyim sunar. Film, John Wayne, Robert Mitchum, James Caan ve Charlene Holt gibi tanınmış oyuncuları içerir. Howard Hawks tarafından yönetilen ve Leigh Brackett tarafından yazılan film, 1960'ların başında Amerikan Western sinemasının zirvesine ulaştı.