Henüz video eklenmemiş.
7 Görüntülenme
Buzlar Üzerinde izle – On the Ice (2011)
6.3 IMDB Puanı

Buzlar Üzerinde izle – On the Ice (2011)

(On the Ice, Ston pago, Na lodzie, На льду)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi On the Ice Productions / Silverwood Films / Treehead Films / Whitewater Films
  • Film Süresi 1 saat 36 dakika
Oyuncular Josiah Patkotak , Frank Qutuq Irelan , Teddy Kyle Smith , Adamina Kerr , Sierra Jade Sampson , John Miller , Rosabelle Kunnanna Rexford , Veron Kanayurak , Billyjens Hopson , Jay Rapoza , Allison Warden , Denae Brower , Tara Sweeney , Tasha Taaqpak Panigeo , Jerica Aamodt
Filmde, buzullar ülkesi Alaskada genç bir adamın beklenmedik bir facia sonrasında vermek zorunda kaldığı ağır imtihan ve gerilim dolu öyküsü anlayılıyor.
Alaska’nın izbe buzullar kasabası Barrow’da İnyupikli gençler Qalli ve Aivaaq kardeş gibi birbirlerine yakın gelişmişlerdir. Barrow, bir yandan ananenin ve sıkı sıkıya örülü aile ilişkilerinin egemen olduğu bir kasaba, öteki yandan hip hop ve kar mobillerin de memleketi. Dostları James ile çıktıkları fok balığı avında bir münakaşa çığırından çıkar ve James can verir. Paniğe boğulan ikili palavra söyleyerek vefatının kaza neticesinde olduğunu beyan ederler. Barrow yasa boğulur; Qalli’nin gözetmeci babası şüphelenmeye başlar, Qalli ise kabahatlilik hisleriyle debelenmektedir. Yaşamında ilk kere varoluşun ince buzu üzerinde tek başına ilerlemeye çalışıyordur.