9 Görüntülenme
Bliss izle (2021)
5.3 IMDB Puanı

Bliss izle (2021)

(Bliss)
  • Yapım Yılı ingilizce
  • Yapım Şirketi Amazon Studios / Endgame Entertainment / Big Indie Pictures / Pakt Media / Stellar Visioning
  • Film Süresi 01
Oyuncular Ronny Chieng , Steve Zissis , Joshua Leonard , Madeline Zima , Bill Nye , Slavoj Zizek , DeRon Horton , Eugene Young , Dayne Catalano , Adam Zastrow , Lora Lee , Darin Cooper , Roberto Montesinos , Kosah Rukavina , Tanya Alexander , Debbie Fan
"Bliss izle" adlı 2021 yapımı film, Gregson ve Isabel adında iki insanın, gerçekliğin doğruluğundan şüphe etmeye başlamalarıyla başlayan bir bilimkurgu ve dram filmidir. Gregson bir yazar ve Isabel ise onun iş arkadaşıdır. Gregson, gerçekliğin yarattığı stresli hayatından kaçmak için hayalî bir dünya yaratır ve orada yaşamaya başlar.
Gregson ve Isabel, gerçeklik ve hayal arasındaki sınırların kaybolmaya başladığı bu dünyada birlikte yolculuk yaparlar. Ancak, gittikçe rahatsız edici hale gelen bu hayali dünya, gerçeklikle giderek daha çok çarpışmaya başlar ve bu durum Gregson'un zihinsel sağlığına zarar vermeye başlar.
Film, gerçeklik, hayal ve bellek kavramlarını sorgulayan bir bilimkurgu hikayesi anlatırken, aynı zamanda Gregson'un zihinsel sağlığına ilişkin çarpıcı bir portre çiziyor. Ayrıca, insanların ne kadar azaldığı, kaybolduğu ve kendilerini kaybettikleri bir dünyada hayatta kalma mücadelesini konu ediniyor. Başrollerde Owen Wilson ve Salma Hayek gibi usta oyuncular yer almaktadır.