23 Görüntülenme
Asfaltın Kralları (Ford v Ferrari) izle (2019)
8.1 IMDB Puanı

Asfaltın Kralları (Ford v Ferrari) izle (2019)

(Ford v Ferrari, Contra lo imposible, Le Mans 66 - Gegen jede Chance, Ford vs Ferrari, Форд срещу Ферари, Ford v Ferrari)
  • Yapım Yılı USA
  • Yapım Şirketi Chernin Entertainment / TSG Entertainment / Turnpike Films / Twentieth Century Fox
  • Film Süresi 2 saat 32 dakika
Oyuncular Matt Damon , Christian Bale , Jon Bernthal , Caitriona Balfe , Josh Lucas , Noah Jupe , Tracy Letts , Remo Girone , Ray McKinnon , JJ Feild , Jack McMullen , Corrado Invernizzi , Joe Williamson , Ian Harding , Christopher Darga
"Asfaltın Kralları (Ford v Ferrari) izle", gerçek hayatta yaşanmış bir olaya dayanan bir film ve adından da anlaşılacağı gibi, Ford ve Ferrari arasındaki rekabeti anlatmaktadır.
Film, 1960'ların ortalarında, Ford'un motor sporlarına ilgisi arttığında başlar. Şirket, Ferrari'ye rakip olmak için Le Mans yarışını kazanmak için çalışmalara başlar. Ancak, işlerin istedikleri gibi gitmediğini fark eden Ford, eski yarışçı ve mühendis Carroll Shelby'i görevlendirir. Shelby, önde gelen sürücülerden Ken Miles ile birlikte, Ford GT40 modeli ile Ferrari'ye karşı mücadeleye girişir.
"Ford v Ferrari", yarışlar, teknik detaylar ve rekabet içeren sahneleriyle tanınır. Yarış sahneleri oldukça gerçekçi ve heyecan vericidir. Ayrıca, filmin, araba tasarımı, motorlar ve yarış teknolojisi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere ilginç bir bakış açısı sunmasıyla da dikkat çeker.
Matt Damon ve Christian Bale'in başrollerini paylaştığı film, başarılı performansları ve yönetmen James Mangold'un yeteneğiyle övgü toplamıştır. "Ford v Ferrari", yarış sporlarına ilgi duyanlar ve gerçek hayatta yaşanmış olayları anlatan filmleri sevenler için önerilebilir.