5 Görüntülenme
85 Yazı izle (2020)
6.9 IMDB Puanı

85 Yazı izle (2020)

(Été 85)
  • Yapım Yılı Fransız ingilizcesi
  • Yapım Şirketi Mandarin Films / FOZ / France 2 Cinéma / Playtime Production / Scope Pictures / Radio Télévision Belge Francophone (RTBF) / Canal+ / OCS / France Télévisions / Région Normandie / Sacem / La Banque Postale Image 13 / Indéfilms 8 / Cofimage 31 / Palatine Etoile 17 / SG Image 2018 / Centre national du cinéma et de l'image animée (CNC)
  • Film Süresi 01
Oyuncular Melvil Poupaud , Isabelle Nanty , Laurent Fernandez , Aurore Broutin , Bruno Lochet , Yoann Zimmer , Antoine Simoni , Patrick Zimmermann , Samuel Brafman-Moutier , Benjamin Allouche , Al Saif Alshad
85 Yazı filmi dram türünde olup Fransa ve Belçika ortak yapımı olarak gösterime girmiştir ve 2021 yılının ilk aylarında da vizyonda olmaya devam edecektir. Henüz 16 yaşında olan Alexis adındaki bir genç yavaş yavaş sorumluluk almanın getirdiği yükle birlikte büyümeye başlamıştır ve bununla nasıl başa çıkılacağını öğrenmek zorundadır. Normandiya sahilinde iken yaşadığı bir kaza neticesinde ölümle burun buruna gelir ve orada bulunan David adındaki biri tarafından kurtarılır. David 18 yaşında biridir ve hayatını kurtardığı Alexis’in gözünde artık bir kahramandır. O andan itibaren çok güzel ve hızlı gelişen bir arkadaşlık yaşarlar. Bunun çok uzun olacağını düşünen ikili acaba bunda ne kadar haklılardı onu zaman gösterecekti.